Що таке зарозумілість

Що таке зарозумілість

Що таке зарозумілість і які її характерні ознаки? Звідки в людині береться зарозуміла поведінка, які причини зарозумілості? Чим ризикують зарозумілі люди? Яка поведінка часто помилково сприймається за зверхність? Якщо вам цікаві відповіді на всі ці питання, читайте далі.

Зарозумілість - це впевненість у своїй перевазі, зневажливе ставлення до оточуючих. (Тлумачний словник Єфремової)

Зарозумілість - це гордість, гордовитість, чванливість, презирливе ставлення до інших, нижчих по розуму і положенню. (Тлумачний словник Ушакова)

Ці визначення повною мірою не розкривають суть зарозумілості, тому краще по пунктах, докладно розглянути характерні ознаки притаманні поведінки зарозумілого людини.

ОЗНАКИ ЗАРОЗУМІЛОСТІ

· Зарозумілий людина ставить себе вище всіх. Він гордовитий, самолюбний, егоїстичний, надмірно горделивий.

· Спілкування з людьми не свого кола, зарозуміла людина сприймаєте як тяжкий обов'язок, що ображає його гідність.

· Зарозумілість виявляється в байдужості до думки оточуючих.

· Ознакою зарозумілості є неповага до людей, їх висміювання.

· Зарозумілі люди на все мають свій погляд, який безбоязно висловлюють. І загалом то це добре, але от тільки деколи відстоюючи свою точку зору, вони не рахуються з почуттями та емоціями оточуючих їх людей.

· Зарозуміла людина ніколи не відмовиться від своїх слів. А якщо йому вказати на те, що його слова далекі від правди, і зажадати щоб він від них відмовився, йому це здасться смішним.

· Такі люди рідко коли вибачаються, навіть якщо не праві на всі сто відсотків, вони вважаю, що це нижче їхньої гідності.

· Ознаки зарозумілості читаються у виразі обличчя, яке демонструє презирство, зневагу, байдужість, відсутність співчуття.

ЗВІДКИ БЕРЕТЬСЯ ЗАРОЗУМІЛІСТЬ

У стародавній Греції говорили, що «зарозумілість народжує удачу». Греки мали на увазі, що людина стає зарозумілою, з волі сліпої фортуни, випадково піднявшись і розбагатівши. Але це не завжди так, іноді причиною зарозумілості бувають і недоліки, наприклад бідність чи якийсь інший недолік. Бідна людина, відчуваючи ущербність свого становища, намагається подолати цей недолік за допомогою зарозумілості, і навіть може проявляти його перед багатим. Наприклад, бідна людина, що чує правдиве зауваження від багатого думає: «Ти багатий, і притому хочеш мене ще й повчити? Ти неправий!». Тобто зарозумілість в даному випадку проявляється в запереченні істини, правди.

Виходить, що намагаючись приховати свої недоліки, свою ущербність, людина одягає маску зарозумілості, яка, на думку більшості властива більше людям з певними достоїнствами (гарний, сильний, розумний, багатий і т.д.) ніж з недоліками.

Часом зарозумілість проявляється, коли людина отримує якісь знання, він вважає себе найрозумнішим (наприклад, при кожному зручному випадку демонструє свій червоний диплом про вищу освіту), думає, що він все знає, і з ним уже не посперечаєшся. Він починає дивитися на оточуючих зверхньо і думати про них як про неуків.

Причиною зарозумілості також може бути висока майстерність людини. Наприклад, зірковою хворобою (теж зарозумілість і гординя) часто страждають видатні спортсмени, актори, співаки, художники і т.д. Вони думають що їхні видатні здібності дають їм право зневажливо ставитися до звичайних людей.

Люди часто самі вирощують зарозумілість в тих, кого доля піднесла вгору. Вони починають лестити, підлабузнюватися і догоджати таким людям, від чого ті і починають думати, ніби б насправді перевершують інших. У підсумку вони роздуваються як мильна бульбашка, і їхня пиха і пиху досягають величезних розмірів, часто перевищуючи величину їх становища або посади. Як писав Ніколя Шамфор, французький мислитель і мораліст, - «Інший раз досить не примириться із зарозумілістю і пихою, щоб звернути їх на ніщо. Часом їх досить не помітити, щоб вони стали нешкідливі »

Так само зарозумілість вирощується (можна сказати віддається у спадок) неправильним вихованням. Батьки своїм прикладом, своєю поведінкою показують, як треба спілкуватися з людьми. Діти ж вбирають, для них батьки приклад для наслідування. І якщо батько чи мати у відношенні навколишніх поводиться зарозуміло, то напевно і їх чадо виростить таким же.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ І ШКІДЛИВО ЗАРОЗУМІЛЕ ПОВЕДІНКУ

Багато хто вважає, що з зарозумілими людьми не те що нецікаво - противно спілкуватися! Зарозумілий людина неприємний оточуючим, у нього мало друзів, колеги по роботі його уникають, в особистому житті часто не клеїться (партнери біжать). І це зрозуміло, невже комусь сподобається, коли його будуть сприймати як примітивну субстанцію, хіба хтось погодиться бути записаним в «сіру масу», і тільки тому, що хтось уявив себе богом.

Зарозумілість створює перешкоду для доброзичливого спілкування, вона може перекреслити будь-які, абсолютно будь-які чесноти.

Зарозуміла людина, намагаючись переконати себе в тому, що він найкращий, найдостойніший, і повинен постійно бути на самому верху, потрапляє в пастку. По-перше, він не може дозволити собі розслабитися, щоб не понизити марку, скрізь і всюди треба показувати свою важливість і значимість. Адже чим більше людина любить самого себе, тим більше він залежить від чужої думки. По-друге - життя справедлива штука і карає зарозумілих людей, втоптуючи їх у багно. По-третє, горделива людина болісно переносить невдачі, втрати і падіння - «Як зі МНООЙ могло таке статися?» - Адже він постійно повинен бути на самому верху, для нього поразку це завжди трагедія.

Зарозумілість може негативно вплинути на фінансове становище людини. Ось цитата з книги відомого інвестора і підприємця Роберта Кіосакі - «Тим, що я знаю, я заробляю гроші. Через те, що я не знаю щось, я втрачаю гроші. Кожен раз, проявляючи зарозумілість, я втрачаю свої гроші. Коли я зарозумілий, я щиро вірю, що те, що я не знаю, не особливо важливо «.

ЯКА ПОВЕДІНКА НЕ Є ЗАРОЗУМІЛОЮ

Часто люди плутають зарозумілу поведінку з упевненістю в собі, але прагнення повірити в себе, у свої сили, зовсім не свідчить про зарозумілість. Впевненість прекрасно уживається зі скромністю на відміну від зарозумілості, віра у власні сили доброзичлива для оточуючих, зарозумілість завжди прикро. Впевнений у собі людина завжди у відповіді за свої слова і вчинки, на відміну від зарозумілого він легко визнає свої помилки.

Ми бачимо зарозумілість часом там, де його немає насправді. І це відбувається з різних причин: з сором'язливості, від збентеження або вважаючи себе негідними когось. Буває, що вражений неувага до своєї персони, людина приймає за зарозумілого іншої людини, коли він просто захоплений або чимось зайнятий, і тому не помічає його.

Не будьте зарозумілі і задарма не приписуйте людям цю якість!

Добавить мероприятие

Найди свое мероприятие

Тематика:
Город:
Найти
Подписка на новости: